آپلود فایل از طریق content( پلان های اختصاصی) پرینت

  • 1

 

 

اشتراک گذاری فایل از طریق content  در پنل ادوب کانکت

بیشتر کاربران برای اشتراک گذاری فایل وارد کلاس شده و از پاد share  استفاده میکنند این روش مرسومی برای همه میزبانان کلاس در ادوب کانکت میباشد .

اما در این مقاله در خصوص آپلود فایل در پنل ادوب کانکت توسط ادمین  گفته خواهد شد که میزبان هرکلاس بتواند در زمان نیاز خود آن فایل ذخیره را انتشار دهد این دسترسی میتواند در اختیار میزبان کلاسها نیز قرار گیرد که در این خصوص باید مطابق روش گفته شده عمل نمائید .

 

        در نظر داشته باشید اشتراک گذاری فایل در پنل مختص به کاربرانی میباشد که از سرویس های اختصاصی استفاده مینمایند و مدیریت پنل را در اختیار دارند

قدم اول : در پنل ادوب وارد سربرگ  content  میشویم و از تب  shared content  

قسمتnew content  را انتخاب می نمائیم .

*      پیشنهاد میشود برای نظم بیشتر فایل ها پیش از ایجاد با زدن قسمت   new folder پوشه ای را با نام دلخواه بسازید و content  خود را در آن قرار دهید .

 


 

 

در این قسمت شما باید یک content  ایجاد نمائید پس فایل مورد نظر را در قسمت file پیدا نموده و در قسمت title  عنوان مرتبطی را برای آن قرار دهید .

*      نکته مهم این است که هردو قسمت باید پر شود و پرکردن بخش های دیگر در این صفحه دلخواه می باشد .

 

 


 

در پایان  با زدن دکمه  save  فایل خود را در پنل ایجاد نمائید .

 

قدم دوم: با دسترسی هاست وارد کلاس شوید و از پاد share  قسمت  share document  را انتخاب نمائید .

 

 

 

در پنجره ای که برای شما باز میشود باید از سمت چپ قسمت share content  را انتخاب نمائید سپس عنوال فایل خود را میابید که با انتخاب آن و زدن دکمه  ok  فایل منتشر خواهد شد .

 

 

 

 

*      نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در زمان ایجاد فایل در این آموزش فایل در پنل ادوب در قسمتcontent  تب  shared content  ایجاد شده بود پس در پنجره اشتراک گذاری فایل در کلاس نیز باید وارد قسمت  shared content  شد اگر شما به جای آن فایل را در  my content  ایجاد کرده بودید در کلاس میبایست  وارد my content  شده و فایل ایجاد شده را مشاهده نمائید .

 

 

تا اینجا شما توانسته اید به عنوان مدیر پنل ادوب کانکت فایلی را بصورت کلی ایجاد نموده تا هر کاربر میزبان در کلاس خود بتواند از آن استفاده نماید

اما با توجه به اینکه در ابتدا مقاله گفته شد کاربر میزبان نیز میتواند این دسترسی را داشته باشد

 پس برای دادن این دسترسی به آنها وارد قسمت users and groups  در تب administration  در پنل ادوب خود شوید سپس از قسمت edit رو به روی پوشه Authors   وارد شده و یوزر کاربر را پیدا و در آن گروه اضافه نمائید .

 


 

 

 

 

 

  با این روش شما دسترسی به تب content  را به کاربر میزبان داده اید او با وارد شدن به پنل کلاس میتواند تب را مشاهده و از آن استفاده نماید .

امیدواریم این آموزش برای شما مثمرثمر واقع گردد .

 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت