⭐⭐ آموزش حل مشکل زوم شدن وب کم در ادوب کانکت پرینت

  • 1

با سلام

در این آموزش قصد داریم تا به آموزش حل مشکل زوم شدن وب کم در ادوب کانکت بپردازیم.

همانطور که مستحضر هستید نرم افزار ادوب کانکت بسیار جامع و کاربردی میباشد که از ابزارهای خارجی بسیاری برای برگزاری هرچه بهتر جلسات در زمینه کلاس مجازی بهره میبرد. یکی از مهمترین این ابزارها، وب کم است که برای برقراری ارتباط تصویری و یا ارتباط ویدیوئی بین میزبان‌ها و کاربران مورد استفاده قرار میگیرد. اما گاها مشکلات در استفاده از این وسیله بسته به یکسری عوامل بوجود می‌آید. یکی از این مشکلات همانطور که از عنوان این آموزش پیداست، زوم شدن ناگهانی تصویر وب کم میباشد که باوجود فاصله کاربر یا میزبان با دوربین، اتفاق می‌افتد. این مشکل دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که یکی از مهمترین آنها میتوان به نصب نبودن و یا به درستی نصب نبودن درایور وب کم میباشد. در ادامه به آموزش برخی از روش‌های حل این مشکل پرداخته‌ایم که پیشنهاد میکنم قبل از خواندن، وضعیت درایور وب کم خود را بررسی کنید.

راه حل اول : پیکربندی تنظیمات وب کم در نرم افزار ادوب کانکت

کافی هست هنگام باز کردن نرم افزار از طریق گزینه‌ی Meeting بر روی گزینه Preferences کلیک کنید تا تنظیمات در پنجره‌ی جدیدی برای شما به نمایش در بیاید. سپس به تب Video رفته؛ در ابتدا بهتر است اندازه صفحه را برروی حالت Wide Screen قرار بدهید و با کلیک بر روی گزینه Done ممکن است که مشکل شما برطرف گردد. اما در مواردی مشاهده شده که با این روش مشکل متاسفانه برطرف نگردیده است. اگر مشکل شما برطرف نگردید، همین مراحل را تا قسمت رفتن به تب Video طی کنید. این بار باید کیفیت وب کم خود را افزایش دهید و به کیفیت HD نزدیک تر کنید. دلیل این کار این است که برخی از دوربین‌ها توانایی نمایش ویدئو با کیفیت پایین را ندارند. پس از انتخاب آن کافی است تا Done را بزنید. در اینصورت ممکن است تا به نتیجه مطلوب برسید. اما اگر این اتفاق نیفتاد و یا به هر دلیلی کیفیت درست نشد، از راه حل بعدی استفاده نمایید.

راه حل دوم : استفاده از نسخه تحت وب

همانطور که میدانید ادوب کانکت علاوه بر نسخه اپلیکیشن دارای یک نسخه مرورگر یا تحت وب میباشد که به نسخه HTML5 نیز شناخته میشود. این نسخه از نرم افزار کلاس مجازی ادوب کانکت توسط تیم تحقیق و توسعه تهران سرور، به زبان فارسی روان ترجمه شده تا کاربران در هنگام استفاده از این نرم افزار در صورت عدم آشنایی با زبان انگلیسی، دچار مشکل نشوند.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت